Fotofiltry od A do Z

Objednat kurs
Patříte mezi fotografy, které zaujaly fotofiltry? Chcete se naučit je ovládnout, správně zvolit kdy a jak ten správný použít a tím vylepšit své fotografie?
Pak právě pro vás může být zajímavý individuální kurs Fotofiltry od A do Z.

     

Kaple sv. Kříže (Kalvárie) - Pelhřimov, Vysočina

     

     Fotografické filtry jsou jednou z nejdůležitějších součástí výbavy fotografa.
Jde o optické prvky umisťované samostatně nebo v kombinacích do optické soustavy (před objektiv, za objektiv případně do něho-“drop-in” filtry), které při fotografování modifikují procházející světlo. Přínos filtrů spočívá v kontrolovaném a cíleném ovlivnění vzhledu pořízené fotografie: Změně barev, ostrosti či kontrastu.

Ať už fotografujete s digitální zrcadlovkou či bezzrcadlovkou, principy užití fotofiltrů zůstávají stejné. Pochopení vlivu filtrů na výslednou fotografii a uplatnění těchto znalostí v praxi vám pomůže fotit lepší, netuctové snímky. Budete si umět poradit ve specifických situacích, naučíte se zvolit vhodný filtr, poznáte jejich přínos a budete umět je použít.
Bez nudné teorie, s maximálním důrazem na praktické fotografování v reálných podmínkách.

Proč se zajímat o tuto nabídku?

  • Individuální přístup – oproti workshopům s 10 i více účastníky se celou dobu věnuji jediné osobě - vám.
  • Osobně a prakticky si vyzkoušíte práci s různými fotofiltry (polarizační, neutrální šedý...), budete vědět kdy, který a jak použít...
  • Zapůjčím vám několik základních filtrů: polarizační, různé neutrální šedé...
  • Dozvíte se jak si vybírat fotofiltr a nač se zaměřit při koupi
  • Ukáži vám jak o filtry pečovat, jak je ukládat a čím čistit aby vám dlouho a dobře sloužily

Náplň kursu je připravena dle vašich potřeb a přání s důrazem na reálné fotografování v terénu, teorii probereme na konkrétních příkladech při fotografování. Poradím a pomohu vám s jednotlivými kroky. Dozvíte se jakých chyb se při fotografování s filtry vyvarovat, nač si dávat pozor a jakými triky si fotografování usnadnit.

Rozsah kursu: 6-9 hodin reálného fotografování v terénu, termín po domluvě, obvykle sobota či neděle.

Cena kursu: 2 000 Kč.
V případě že mne osloví mezi sebou domluvená malá skupinka zájemců (do počtu nejvýše 3 osob), je cena 2 000,- Kč za prvého a 1000 Kč za každého dalšího účastníka.

Místo konání: Dle individuální domluvy a ročního období. Na přání lze kurs uspořádat i v okolí vašeho bydliště, v případě nutnosti mého delšího cestování s příplatkem na cestovné v rozumné výši.

Kurs můžete věnovat i jako dárek, na vaše přání vyhotovím a zašlu dárkový certifikát.

Objednat kurs

Vodopád na Satině - Malenovice, BeskydyVodopád na Satině - Malenovice, Beskydy - Vodopád na Satině koncem podzimu. Malenovice, Beskydy
Fotografováno objektivem Nikkor 20-35/2,8 na Sony A7.
Snímek pořízen 4.11.2016

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
9615202
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Tento článek zatím nikdo nekomentoval.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace