Individuální fotografický kurs: Stereofotografie prakticky a jednoduše


Objednávka individuálního kursu fotografování historickými objektivy Patříte mezi nadšence, kteří propadli kouzlu klasické stereofotografie? Chcete se naučit jak bez velkých investic pořizovat své vlastní prostorové fotografie?
Pak právě pro vás může být zajímavý individuální kurs Stereofotografie jednoduše a prakticky od A(parátu) do Z(obrazení)

     

Cypripedium calceolus, střevíčník pantoflíček - stereo karta

     

     Klasická stereofotografie s využitím dvojice snímků, pořízených ze dvou mírně posunutých míst, je velmi starou fotografickou disciplínou. Zlatá éra stereofotografie se datuje již do konce 19. století a masové oblibě se těšila i počátkem století dvacátého. Menší renesanci prožila po druhé světové válce. Základní princip zůstává stále stejný: Lidské oči jsou od sebe vzdálené přibližně 6,3 cm. Prohlíží - li se dvojice fotografií stejné scény, pořízená ze dvou pozic posunutých zhruba o vzdálenost očí, tak, že levé oko vidí levý a pravé pravý obraz, mozek si z nich složí prostorový vjem.

Ačkoli příprava stereokarty není úplně triviální, lze v éře digitálních fotoaparátů a počítačů při respektování několika zásad docílit výborných výsledků. Připravenou stereokartu pak stačí odeslat do digitálního minilabu stejně jako běžnou fotografii.

Proč se zajímat o tuto nabídku?

  • Individuální přístup – oproti workshopům s 10 i více účastníky se celou dobu věnuji jediné osobě - vám.
  • Osobně a prakticky si vyzkoušíte vytvoření stereofotografie od pořízení zdrojových snímků až po výslednou stereokartu pro tisk
  • Zapůjčím vám několik pomůcek: stativ, makrosáňky, Arca Swiss destičku...
  • Ukáži vám že i s nejjednodušším vybavením za pár desetikorun lze docílit výborných výsledků - když víte jak na to ...

Co je obsahem kursu?
Praktické fotografování zdrojových fotografií jak s pomocí stereopředsádky, tak metodou dvojí expozice s posunem fotoaparátu. Dozvíte se co je stereoskopická báze a jak s ní pracovat. Jak dostát požadavkům na technickou kvalitu a řešit kompozici, která je u stereosnímků naprosto odlišná od běžné fotografie. Ukážeme si možnosti 3D náhledu přímo v terénu.
V další části kursu se věnujeme zpracování pořízených zdrojových snímků na PC a vytvoření finální stereokarty pro tisk. Ukážeme si možnosti prohlížení.
Vše bez nudné teorie, s maximálním důrazem na praktické fotografování a zpracování fotografií v reálných podmínkách.

Rozsah kursu: 6-9 hodin věnovaných jednak reálnému fotografování v terénu, za druhé zpracování pořízených snímků na notebooku do výsledných stereokaret k tisku. Termín po domluvě, obvykle sobota či neděle.

Cena kursu: 2 000 Kč.
V případě že mne osloví mezi sebou domluvená malá skupinka zájemců (do počtu nejvýše 3 osob), je cena 2 000,- Kč za prvého a 1000 Kč za každého dalšího účastníka.

Místo konání: Dle individuální domluvy a ročního období. Na přání lze kurs uspořádat i v okolí vašeho bydliště, v případě nutnosti mého delšího cestování s příplatkem na cestovné v rozumné výši.
Objednávka individuálního kursu fotografování historickými objektivy

Kurs můžete věnovat i jako dárek, na vaše přání vyhotovím a zašlu dárkový certifikát.

Lucanus cernus, roháč obecný - stereo kartaLucanus cernus, roháč obecný - stereo karta - Karta se stereofotografií roháče obecného (lucanus cernus). Určeno k vytištění ve formátu 10x15 cm. Otevřete obrázek v novém okně, uložte, neměňte velikost!

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
1319193
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Tento článek zatím nikdo nekomentoval.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace