Jarní workshop fotografování krajiny a orchidejí v jižní Itálii 2021

Srdce GargánaSrdce Gargána - V podvečer předchozího dne přišla od západu hradba dramatických dešťových mračen. Překryla slunce a přinesla modročerné provazce deště.
Ráno mne vítalo bělošedým oblačným pásem při východním obzoru, navlhlou krátkou travou a rozjasňující se modrou oblohou s beránky nad mou hlavou. Stál jsem v ranním chladu než slunce prorazilo mraky a pozlatilo bílé vápence na planinách.
A tehdy jsem uviděl srdce Gargána. Živé, rudé, nepřikrášlené a nádherné jako okolní krajina.
Jeho obraz si od té doby nesu s sebou. Ale to pravé srdce krajiny je stále tam... Kdesi na planinách Gargána, na které se budu znovu a znovu vracet.

Pojeďte fotografovat do orchidejového ráje na Gargáno.
Od 17. do 24. dubna 2021 na ta nejzajímavější místa.

Napište si o více informací nebo se rovnou přihlaste

Ophrys bertolonii subsp. bertolonii, tořič Bertolonův - Mattinata, Itálie Kvetoucí tořič sipontský (Ophrys sipontensis) - Monte Sacro, Gargano Tořič (Ophrys sp.) - Monte Sacro, Gargáno, Itálie

     

Pro koho je kurs určen?

Pro každého zájemce o fotografování (nejen) orchidejí. Nezáleží na zkušenostech, záleží na nadšení. Ať jste fotografický začátečník nebo zkušený fotograf, na Gargánu si přijdete na své.

Jedinou podmínkou je být nadšeným fotografem, ochotným pro dobrý snímek obětovat i trochu svého pohodlí. Tento workshop není pro primadony, ale opravdu pro fotografy. Všechno je podřízeno jedinému cíli: být ve správnou chvíli a při správném světle na tom správném místě!

Budete vstávat v nejnemožnější hodinu proto, abyste při východu slunce byli připraveni tam, kam by vás samotné nikdy nenapadlo jít.

Uvidíme a budeme fotografovat několik desítek druhů, poddruhů a kříženců orchidejí. A k tomu úchvatné krajinářské scenerie pobřeží i vápencových planin Gargána.

Kvetoucí barlie statná (Himantoglossum robertianum, Barlia robertiana) - Monte Sant´Angelo , Gargano

     

Proč jet se mnou?

Třeba pro zkušenosti z mých sedmi let jarních orchidejových cest na Gargáno.

 • Vím kam za orchidejemi. Běžné druhy sice na Gargánu rostou doslova v příkopech, ale ty méně časté je třeba hledat.
 • Vím také kdy. Každá sezóna je trochu jiná a podle toho jak, kde a kdy zrovna určité druhy kvetou, mohu ze zkušenosti odhadnout kam je dobré vyrazit.
 • Vím kdy je na jednotlivých lokalitách ideální světlo. Někam je dobré jet po ránu, jinam navečer. A umět místa vybírat podle předpovědi počasí.
 • A také proto, že za pár let už může Gargáno vypadat úplně jinak…

Lens Cover pro Sony 90/2,8 Macro G OSS

     

Základní informace k workshopu:

 • Termín: 17.–24. dubna 2021
 • Místo: poloostrov Gargáno v provincii Foggia
 • Počet účastníků: Maximálně 8
 • Ubytování: ve čtyřmístných apartmánech (vždy 2 dvoulůžkové ložnice, společná plně vybavená kuchyně, koupelna se sprchou a WC). Připojení k internetu pres WiFi (a obvykle i obstojně funguje).
 • Nutné vybavení:
  Vlastní fotoaparát - digitální zrcadlovka či bezzrcadlovka (kompakt) s výměnnými objektivy
  Objektivy různých ohnisek - základ je někde v rozsahu 40-150 mm ale také využijete jak širší sklo, tak delší teleobjektiv
  Stativ, který umožní fotografovat nízko nad zemí (nemáte-li jej, lze nahradit ušitým "plátěným stativem" - sáčkem naplněným rýží)
 • Doporučené vybavení navíc (nemusíte mít, ale je výhodou):
  Odrazná deska (v nouzi lze nahradit čtvrtkou bílého papíru) průměr 30-80 cm, nejlépe v provedení 5v1 včetně rozptylky.
  Bílá rozptylka (difuzér) nebo bílý průsvitný deštník.
  Dálková spoušť kabelová, infra nebo rádiová. Nouzově lze nahradit používáním samospouště.
  Makroobjektiv nebo mezikroužky.
  Fotoblesk, ideálně s možností jej odpálit i mimo sáňky fotoaparátu.

Jarní Gargáno

     

 • Cena workshopu: 8800 Kč
  cena zahrnuje: ubytování, informační materiály v elektronické podobě, doprovod lektora na lokalitách a odborné vedení po celou dobu workshopu.
 • Cena nezahrnuje:
  Stravu a dopravu. S ohledem na náklady je ideální když se domluví 4 účastníci na společné cestě automobilem a alespoň 2 z nich jsou aktivní řidiči. Mohu napomoci dát takové posádky dohromady.
  Strava: Je možné vařit (v apartmánech plně vybavená kuchyně, menší market se základními potravinami 5 minut chůze, velký supermarket 30 minut) nebo se stravovat v restautacích a pizzeriích.

Zaujala Vás nabídka a chcete poznat orchideje v jedné z nejbohatších a zároveň krajinářsky nejosobitějších lokalit Evropy?

Napište si o více informací nebo se rovnou přihlaste

A pokud byste workshop chtěli někomu věnovat jako dárek, mohu vystavit a elektronicky vám zaslat dárkový certifikát.

     

Gargano - potkávání moře s pevninouGargano - potkávání moře s pevninou - Monolit Pizzomunno ve Vieste, Gargano, Itálie.
Snímek pořízen 9.4.2019

Gargano dramatickéGargano dramatické - Když se v podvečer žene bouře nad planinami Gargana.
Tomaiolo, Gargano, Itálie
Snímek pořízen 10.4.2019

Orchis papilionacea, vstavač motýlovitý - Gargano, ItálieOrchis papilionacea, vstavač motýlovitý - Gargano, Itálie - Orchis papilionacea, vstavač motýlovitý, kvetoucí rostlina ve zmrzlé trávě a prvních paprscích slunce. Pastvina při silnici z Monte Sant´Angelo do San Giovanni Rotondo, Gargano, Itálie.
Snímek pořízen 11.4.2019.

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
21241722
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Tento článek zatím nikdo nekomentoval.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace