Orchideje, modré moře a bílé hory - jarní krajinářský a orchidejový fotoworkshop v Chorvatsku

Severní Velebit - ChorvatskoPojeďte fotografovat Jadran tak, jak ho určitě neznáte. Bez přeplněných pláží, vedra, kolon na silnicích a památek v obležení turistů. Poznejte jarní Chorvatsko s barevným mořem i oblohou, rozkvetlými orchidejemi, s večerními červánky nad ostrovy i se střídáním mlhy a slunce nad jedinečnými bělostnými škrapy horského národního parku Severní Velebit.

     

Napište si o více informací nebo se rovnou přihlaste

     

Pro koho je kurs určen?

Pro každého zájemce o orchideje a krajinářskou fotografii - a nejlépe oboje současně. Nezáleží na zkušenostech, záleží na nadšení. Ať jste fotografický začátečník nebo zkušený fotograf, v Kvarnerském zálivu a okolních horách si přijdete na své.

Jedinou podmínkou je být nadšeným fotografem, ochotným pro dobrý snímek obětovat i trochu svého pohodlí. Tento workshop není pro primadony, ale opravdu pro fotografy. Všechno je podřízeno jedinému cíli: být ve správnou chvíli a při správném světle na tom správném místě!

Budete vstávat v nejnemožnější hodinu proto, abyste při východu slunce byli připraveni tam, kam by vás samotné nikdy nenapadlo jít.

Budeme fotografovat orchideje na pozadí moře a mořského pobřeží či úchvatných štítů Severního Velebitu. Využijeme práci se světlem, budeme fotografovat za různého počasí. Naučíme se jak se poprat s větrem a navzdory poryvům bóry získat i tak parádní snímek. Ukáži vám originální kombinaci fotografických filtrů pro nejlepší fotografie rostlin

     

Proč jet se mnou?

Třeba pro zkušenosti z fotografování rostlin i krajiny a dlouhých expozic.

 • Vím na jakém místě počkat na to správné světlo. Někam je dobré jet po ránu, jinam navečer.
 • Vím také kdy. Každý den je trochu jiné počasí a podle toho jak vypadá předpověď, mohu ze zkušenosti odhadnout kam má smysl vyrazit.
 • Umím vám poradit s nastavením vašeho fotoaparátu, s kompozicí…

     

Základní informace k workshopu:

 • Termín: 8.–15. května 2021
 • Místo: Pobřežní chorvatské městečko Senj s okolím plus hory národního parku Severní Velebit.
 • Počet účastníků: Maximálně 8
 • Ubytování: Nově rekonstruovaný několikapatrový vícepokojový dům přímo v historickém centru Senje, pár minut k moři i k pevnosti Nehaj. Velká, plně vybavená kuchyně a jídelna, připojení k internetu pres WiFi.
 • Fyzická náročnost: Nenáročné. Maximálně několikakilometrové vycházky v nepříliš náročném terénu, srovnatelném např. s turistickými stezkami v Českém krasu.
 • Nutné vybavení:
  Vlastní fotoaparát - digitální zrcadlovka či bezzrcadlovka (kompakt) s výměnnými objektivy
  Objektivy různých ohnisek - využijete jak širší sklo, tak základní ohniska i delší teleobjektiv
  Stabilní stativ
  Dálková spoušť kabelová, infra nebo rádiová. Nouzově lze nahradit používáním samospouště.
  Polarizační, Night Sky a ND filtry (pokud je máte).
 • Cena workshopu: pro členy Klubu VFFOTO 5 500 Kč, pro nečleny 5 850 Kč

  cena zahrnuje: ubytování, doprovod lektora na lokalitách a odborné vedení po celou dobu workshopu. (Nejste členem Klubu VFFOTO a chcete se jím stát? Členství zdarma, přihlášky na www.vffoto.com)

 • Cena nezahrnuje:
  Stravu a dopravu.
  S ohledem na náklady je ideální když se domluví 3-4 účastníci na společné cestě automobilem. Mohu napomoci dát takové posádky dohromady.
  Strava: Je možné vařit (v domě je plně vybavená kuchyně, velký supermarket je vzdálený asi 100 m od domu). S ohledem na Covid situaci asi na jaře nebude moc reálné chodit na jídlo do restaurací.

Zaujala Vás nabídka a chcete poznat netradiční, barevné, poklidné i dramatické jaro u moře i v horách Středomoří?

Napište si o více informací nebo se rovnou přihlaste

A pokud byste workshop chtěli někomu věnovat jako dárek, mohu vystavit a elektronicky vám zaslat dárkový certifikát.

     

Ráno v Kvarnerském zálivu – Senj, CroatiaRáno v Kvarnerském zálivu – Senj, Croatia - Na obzoru průliv Senjska vrata, vpravo břeh ostrova Krk, vlevo severní břeh ostrova Prvić.
Sony A7R, PC Nikkor 28/3,5, ISO 100, f/11, 1/20 s.

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
2111613
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Tento článek zatím nikdo nekomentoval.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace