Zápis do knihy návštěv

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
2212221115
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
KAREL
Jako laik oceňuji vaše stručné informace ve foto tahácích. Spoustu detailů jsem již zapomněl a tak si to vše zopakuji. Děkuji.:-)
Tom
Děkuju moc za odpověď a taky za výborné webové stránky, ze kterých čerpám spoustu inspirací a užitečných rad. Přeji vše dobrého do nového roku.
Tom
Dobrý den, mám na vás prosbu. Mám staré objektivy se závitem M42 (Pancolar, Helios atd.) a přemýšlím nad koupí bezzrcadlovky Sony A7. Jakou byste mi doporučil redukci?
Děkuji za odpověď.
Jiří Skořepa
Dobrý večer Tome,

pro M42 objektivy lze vzít v podstatě jakýkoliv adaptér M42/Sony E-mount (někdy označovaný také M42/Nex). Z osobní zkušenosti bych sáhl po adaptéru od KF Concept, bývají kvalitně zpracované a přitom ještě za rozumné peníze.
Sony A7 je, podle mne, pro starosklíčka fajn volba a za dostupné peníze.

Přeji ať se se starosklíčky vede :-)

Jiří
Dušan
Dobrý deň
Profesionálne spracované stránky,množstvo zaujímavých člankov,fotografií No proste nádhera.S prianím dobrého svetla a pekných fotografií Dušan.
Jiří Skořepa
Děkuji za návštěvu i za přání, Dušane.
Dobré světlo a ostrá stará sklíčka i vám :-)
Michal
Jirko, díky za skvělé stránky. Manuálním sklům je v češtině věnováno málo stránek a nenašel jsem žádnou tak komplexní, jako je ta Vaše.
Přeji hodně pěkných fotek a objevení dalších zajímavých skel.
Karel
Moc pěkné stránky, díky. :-)
Děkuji za návštěvu, Karle :-)
Rostislav
Dobrý den,moc se mi líbí Vaše stránky a fotografie.
Přeji spoustu dobrého světla a mnoho krásných fotek nejen s novým sklíčkem (Helios 81H).
Děkuji za návštěvu i pochvalu, jsem rád že se vám tady líbí :-)
Alice
Děkuji za odpověď. Nespíš máte pravdu a oprava se nevyplatí. Asi si seženu jiný.
Alice
Zdravím, moc se mi líbí Vaše stránky i Vaše originální nabídka workshopu na stará skla. Sama mám doma pár starých objektivů, ale u Pentaconu 50mm/1.8 se nezavírá clona. Neznáte nějakou dobrou opravnu, kde by mi poradili co s tím? Ráda bych ho nechala opravit, ale nevím, jestli se spíš cenově nevyplatí koupit jiný funkční. Díky za radu.
Dobrý den, Alice
nezavírání clony může znamenat poškozené nebo zamaštěné lamely, problém s clonovým kolíčkem atd... Cena opravy bude 350-500 Kč, podle mne se to nevyplatí protože za 500 Kč lze i dnes sehnat pěkný funkční Pentacon 50/1,8 s fotoaparátem nádavkem k němu. Pentacon 50/1,8 není zrovna drahé sklíčko, nevýhodou je větší kusová variabilita, přece jen se za časů NDR jely ve velkém.
Zdeněk
Jiří, ať se Ti v roce 2014 daří nafotit celou škálu dalších kvalitních fotografií a přeju Ti
hodně zájemců o kurzy se starými skly. Vše nej do roku 2014:-)
Focení ZDAR
Jiří Skořepa
Ahoj Zdeňku,
díky a nápodobně. Ať máš v novém roce vždycky lásku blízkých, štěstí, skvělé zdraví, pevné boty i stativ, dobré světlo a krásné motivy před objektivem.
Míra
Ahoj, prohlédl jsem si Tvoje fotky a máš jich tu spoustu.Ať se daří nadále :-)
Pavel
Zdravim.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace