Zápis do knihy návštěv

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
51410212
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Martin V.
Zdravím tě Jiří,

tvoje stránka je velmi příjemná záležitost a přesto že mám dost práce s moderní technikou, stará sklíčka mě pořád lákají. Stránka mě vždy přivede k myšlence jít do skříně a nasadit něco z toho retro co mám a alespoň několikrát za rok to vyvenčit, Díky moc.
Proč však píšu - mám nedlouho Trioplan 50/2,9 V, jenže je nejspíš po nějakých úpravách a opravách tupý jako motyka. Kroužky dobré, ale hlavní motiv není ani dostatečně ostrý. Proto uvažuji o koupi jiného kusu a napadlo mě že bys mohl poradit jak nejlépe získat kvalitní kus. Nejen 50/2,9, ale i 100/2,8. Rád bych je používal netypicky v zasněném portrétu.

zdraví Martin
Dušan
Dobrý deň
Profesionálne spracované stránky,množstvo zaujímavých člankov,fotografií No proste nádhera.S prianím dobrého svetla a pekných fotografií Dušan.
Jiří Skořepa
Děkuji za návštěvu i za přání, Dušane.
Dobré světlo a ostrá stará sklíčka i vám :-)
Michal
Jirko, díky za skvělé stránky. Manuálním sklům je v češtině věnováno málo stránek a nenašel jsem žádnou tak komplexní, jako je ta Vaše.
Přeji hodně pěkných fotek a objevení dalších zajímavých skel.
Karel J.
Moc pěkné stránky, díky. :-)
Jiří Skořepa
Děkuji za návštěvu, Karle :-)
Jiří F.
Dobrý den,

pokud byste měl na Gargano 2016 (avizované na FB) ještě volné místo, rád bych se připojil.

Děkuji za odpověď.

S pozdravem J. Franc - Janské Lázně.
Jiří Skořepa
Dobrý den,
zatím jste v pozici náhradníka, uvidíme po Novém roce jak se situace vyvine.
Rostislav K.
Dobrý den,moc se mi líbí Vaše stránky a fotografie.
Přeji spoustu dobrého světla a mnoho krásných fotek nejen s novým sklíčkem (Helios 81H).
Jiří Skořepa
Děkuji za návštěvu i pochvalu, jsem rád že se vám tady líbí :-)
Alice S.
Děkuji za odpověď. Nespíš máte pravdu a oprava se nevyplatí. Asi si seženu jiný.
Alice S.
Zdravím, moc se mi líbí Vaše stránky i Vaše originální nabídka workshopu na stará skla. Sama mám doma pár starých objektivů, ale u Pentaconu 50mm/1.8 se nezavírá clona. Neznáte nějakou dobrou opravnu, kde by mi poradili co s tím? Ráda bych ho nechala opravit, ale nevím, jestli se spíš cenově nevyplatí koupit jiný funkční. Díky za radu.
Jiří Skořepa
Dobrý den, Alice
nezavírání clony může znamenat poškozené nebo zamaštěné lamely, problém s clonovým kolíčkem atd... Cena opravy bude 350-500 Kč, podle mne se to nevyplatí protože za 500 Kč lze i dnes sehnat pěkný funkční Pentacon 50/1,8 s fotoaparátem nádavkem k němu. Pentacon 50/1,8 není zrovna drahé sklíčko, nevýhodou je větší kusová variabilita, přece jen se za časů NDR jely ve velkém.
Zdeněk
Jiří, ať se Ti v roce 2014 daří nafotit celou škálu dalších kvalitních fotografií a přeju Ti
hodně zájemců o kurzy se starými skly. Vše nej do roku 2014:-)
Focení ZDAR
Jiří Skořepa
Ahoj Zdeňku,
díky a nápodobně. Ať máš v novém roce vždycky lásku blízkých, štěstí, skvělé zdraví, pevné boty i stativ, dobré světlo a krásné motivy před objektivem.
Míra
Ahoj, prohlédl jsem si Tvoje fotky a máš jich tu spoustu.Ať se daří nadále :-)
Pavel O.
Zdravim.
Pavel O.
Muze byt vltavin 57 g?
Může, jihočeské vltavíny mohou vzácně mít až kolem 100g, moravské ještě podstatně víc. V každém případě 57g je už docela zajímavý kousek.
Největší vltavín který jsem sám osobně našel má 44g.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace