Ráno na Sedlické přehradě - Pelhřimovsko, Vysočina

Ráno na Sedlické přehradě - Pelhřimovsko, Vysočina

Obzvlášť chladný vzduch po jasné noci, vodá zahřátá dvoutýdenní vlnou veder a ranní slunce, které prosvítá klenbami oblouků kamenného mostu nad hrází přehrady Sedlice.
Přehrada na řece Želivce byla vystavěna v letech 1921-1927, původně k zadržování vody pro hydroelektrárnu. Po dostavbě vodárenské nádrže Švihov níže po toku Želivky slouží přehrada Sedlice zejména k zachycování splavenin.
Prohnutá hráz, se 120 metrů dlouhým kamenným mostem s deseti oblouky sklenutými nad ní, je od roku 2012 kulturní památkou. Přehrada i most jsou výjimečné použitím kamenného materiálu (v době první republiky se již pro podobné stavby běžně používal železobeton).
Pelhřimovsko, Vysočina.
Sony A7R, objektiv Vario Sonnar 80-200/4, CPL VFFOTO.
Snímek pořízen 4. 7. 2019.

Použitá fototechnika: Sony A7R (ILCE-7R) / Vario Sonnar T* 80-200/4 / Digi ISO 100

Exif: Čas: 1/25, ISO: 100, Fotoaparát: ILCE-7R

ID fotografie: #1170

Zobrazeno: 2414 ×

                                                 Váš komentář k fotografii

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
5141156
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Pod touto fotografií se nenacházejí žádné záznamy.
Chci, abyste se na mém webu cítili jako doma. Kde všechno funguje jak má (k tomu slouží nutné technické cookies ), ale nikdo vás nešpehuje a neobtěžuje. Proto nepoužívám žádná matketingová či analytická cookies.