Podzimní krajinářský a dlouhočasový workshop „Opet puše bura“ 2022

Konec duhy nad majákem v přístavu – Senj, ChorvatskoPojeďte fotografovat Jadran tak, jak ho určitě neznáte. Bez přeplněných pláží, vedra, kolon na silnicích a památek v obležení turistů. Poznejte Chorvatsko s barevným mořem i oblohou, s večerními červánky nad ostrovy, se střídáním mlhy a slunce nad horami horského národního parku Severní Velebit. Naučte se fotografovat krajinu hor i moře, město a památky jak krátkou, tak i dlouhou expozicí v nejrůznějších podmínkách.

Chci se přihlásit na podzimní krajinářský a dlouhočasový fotoworkshop „Opet puše bura“
u Jadranu a v horách Severního Velebitu 2022

 

Ranní moře u majáku v přístavu – Senj, Chorvatsko Pro koho je kurs určen?

Pro každého zájemce o krajinářskou fotografii či fotografování měst či architektury dlouhou expozicí. Nezáleží na zkušenostech, záleží na nadšení. Ať jste fotografický začátečník nebo zkušený fotograf, u podzimního Jadranu si přijdete na své.

Jedinou podmínkou je být nadšeným fotografem, ochotným pro dobrý snímek obětovat i trochu svého pohodlí. Tento workshop není pro primadony, ale opravdu pro fotografy. Všechno je podřízeno jedinému cíli: být ve správnou chvíli a při správném světle na tom správném místě!

Budete vstávat v nejnemožnější hodinu proto, abyste při východu slunce byli připraveni tam, kam by vás samotné nikdy nenapadlo jít.

Budeme fotografovat město, moře a mořské pobřeží i úchvatné horské krajiny v podhůří i horách Severního Velebitu. Využijeme práci se světlem v krajině i svéráz dlouhých expozičních časů. Díky dlouhým expozicím docílíme rozmazaných mraků, hladké vodní hladiny a z fotografie vymažeme nepodstatné a rušivé prvky.

Ranní fotografování u přístavu – Senj, Chorvatsko Lektory workshopu jsou Jiří Skořepa, David Surovec, fotograf krajiny, panoramatických snímků i lidí ( https://davidsurovec.cz ), a Martin Gallie (https://martingallie.com/), specialista na „dlouhočasové“ snímky.

Proč jet s námi?

Třeba pro naše zkušenosti z fotografování krajiny i dlouhých expozic a znalost konkrétních lokací, vyhlídek a scén.

Víme na jakém místě počkat na to správné světlo. Někam je dobré jet po ránu, jinam navečer.

Víme také kdy. Každý den je trochu jiné počasí a podle toho jak vypadá předpověď, můžeme ze zkušenosti odhadnout kam má smysl vyrazit.

Umíme vám poradit s používáním ND filtrů pro dlouhé expozice, s nastavením vašeho fotoaparátu, s kompozicí

Reference? Třeba to, že všichni účastníci „nultého“ ročníku (2021) v podzimním Chorvatsku se ještě v průběhu workshopu rovnou přihlásili na další termín v roce 2022.

Baterie děl u pevnosti Nehaj – Senj, Chorvatsko

A co znamená slogan Opet puše bura? V překladu „Znovu fouká bura

Bóra, chorvatsky bura, je studený padavý nárazový silný vítr, vznikající když se masy studeného vzduchu z vnitrozemí převalí přes hřebeny pohoří Velebit a začnou s rostoucí rychlostí padat po svazích dolů k moři); úsloví typické pro Senj, přístavní město v kvarnerském zálivu pod svahy Velebitu, místo našeho pobytu.
Fotit v bóře znamená sice nepříjemnosti s větrem, ale také – díky jedinečným meteorologickým podmínkám, které přináší – příležitost pořídit parádní, neopakovatelné a velice svérázné snímky.

 

Pasaričev Kuk, Severní Velebit, ChorvatskoZákladní informace k workshopu:

Termín: 24. září – 1. října 2022

Lektoři: Jiří Skořepa, Martin Gallie a David Surovec

Místo: Přístavní chorvatské městečko Senj s okolím plus hory národního parku Severní Velebit.

Počet účastníků: Maximálně 14 (tedy 4-5 na jednoho lektora)

Nutné vybavení:

Vlastní fotoaparát - digitální zrcadlovka či bezzrcadlovka (kompakt) s výměnnými objektivy

Objektivy různých ohnisek - využijete jak širší sklo, tak základní ohniska i delší teleobjektiv

Stabilní!!! stativ

Dálková spoušť kabelová, infra nebo rádiová. Nouzově lze nahradit používáním samospouště.

Polarizační a ND filtry

Cena workshopu: pro členy Klubu VFFOTO 5 750 Kč, pro nečleny 5 950 Kč

Cena zahrnuje: Doprovod lektorů na lokalitách a odborné vedení po celou dobu workshopu. (Nejste členem Klubu VFFOTO a chcete se jím stát? Členství zdarma, přihlášky na www.vffoto.com)

Cena nezahrnuje:

Ubytování. Pro zájemce je možné ubytování v témže místě jako lektoři, v nově rekonstruovaném vícepokojovém domě přímo v historickém centru Senje, pár minut k moři i k pevnosti Nehaj. Velká, plně vybavená kuchyně a jídelna, připojení k internetu pres WiFi. Pro účastníky workshopu je možné ubytování po celou dobu workshopu za zvýhodněnou cenu 2600 Kč/osobu, službu zaplatíte přímo ubytovateli na místě. Workshop končí večer 1.10., odjezd je možný večer anebo ráno 2.10. (pokoje vyklizené nejpozději do 9:00).
V případě že máte zájem o ubytování za stejných podmínek jako lektoři, poznamenejte toto do přihlášky, pošleme vám bližší informace.

Dopravu. S ohledem na náklady je ideální když se domluví 3-4 účastníci na společné cestě automobilem. Můžeme napomoci dát takové posádky dohromady.

Stravu. V navrženém ubytovacím místě je možné vařit (v domě je plně vybavená kuchyně, velký supermarket je vzdálený pouhých 100 m od domu) nebo se lze stravovat v restauracích a pizzeriích.

Zaujala Vás nabídka a chcete poznat netradiční, barevný, poklidný, pohodový, ale také dramatický podzim u moře i v horách Středomoří?

Chci se přihlásit na podzimní krajinářský fotoworkshop u Jadranu 2022

A pokud byste workshop chtěli někomu věnovat jako dárek, můžeme vystavit a elektronicky vám zaslat dárkový certifikát.

Modrá hodinka v podhůří Severního Velebitu – Hrmotine, ChorvatskoModrá hodinka v podhůří Severního Velebitu – Hrmotine, Chorvatsko - Vybělené kostry mrtvých jalovcových keřů na svazích u osady Hrmotine.
Sony A7R, PC Nikkor 28 mm f/3.5, ISO 100, f/16, 8 s
Snímek pořízen 15. 10. 2021

Oblouk duhy nad přístavem – Senj, ChorvatskoOblouk duhy nad přístavem – Senj, Chorvatsko - Duha nad molem přístavního městečka Senj.
Sony A7R, Laowa 15 mm f/4 Macro, ISO 100, f/14, 1/100 s
Snímek pořízen 11. 10. 2021

Pevnost Nehaj – Senj, ChorvatskoPevnost Nehaj – Senj, Chorvatsko - Barevný západ slunce u pevnosti Nehaj v Senji.
Sony A7R, Laowa 15 mm f/4 Macro, ISO 100, f/11, 0,8 s
Snímek pořízen 11. 10. 2021

Podvečerní přístav v Senji, ChorvatskoPodvečerní přístav v Senji, Chorvatsko - Večerní červánky v přístavu v Senji, Chorvatsko.
Sony A7R, Sony 100-400 GM.
Snímek pořízen 4.10.2019.

Večer v přístavu – Senj, ChorvatskoVečer v přístavu – Senj, Chorvatsko - Večerní molo v přístavu v Senji.
Sony A7R, PC Nikkor 28 mm f/3.5, ISO 100, f/11, 4 s
Snímek pořízen 16. 10. 2021

Premužićeva staza, Severní Velebit, ChorvatskoPremužićeva staza, Severní Velebit, Chorvatsko - Nádherné škrapy Severního Velebitu na Premužićově stezce.Severní Velebit, Chorvatsko.
Sony A7R, Laowa 15/2.
Snímek pořízen 6. 10. 2019.

Noční pláž – Senj, ChorvatskoNoční pláž – Senj, Chorvatsko - Moře pod pevností Nehaj v noci.
Sony A7R, Laowa 15 mm f/4 Macro, ISO 640, f/5.6, 5 s
Snímek pořízen 13. 10. 2021

Premužićeva staza, Severní Velebit, ChorvatskoPremužićeva staza, Severní Velebit, Chorvatsko - Premužićova stezka mezi Zavižanem a Rossijeva Sklonište, Severní Velebit, Chorvatsko.
Sony A7R, Laowa 15/2.
Snímek pořízen 6. 10. 2019.

Dlouhá expozice v přístavu – Senj, ChorvatskoDlouhá expozice v přístavu – Senj, Chorvatsko - Večerní molo v přístavu v Senji.
Sony A7R, PC Nikkor 28 mm f/3.5, ISO 100, f/11, 2,5 s
Snímek pořízen 9. 10. 2021

Duha nad přístavem – Senj, ChorvatskoDuha nad přístavem – Senj, Chorvatsko - Dvojitý duhový oblouk nad přístavním molem v Senji.
Sony A7R, Laowa 15 mm f/4 Macro, ISO 100, f/11, 1/200 s
Snímek pořízen 11. 10. 2021

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
174896
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Tento článek zatím nikdo nekomentoval.
hledat
×
Chci, abyste se na mém webu cítili jako doma. Kde všechno funguje jak má (k tomu slouží nutné technické cookies ), ale nikdo vás nešpehuje a neobtěžuje. Proto nepoužívám žádná matketingová či analytická cookies.