Ahoj, chcete vědět něco o mně a o tomto webu?

Jsem

fotografem
 
jarních divokých orchidejí,
  letních zdomácnělých syslů,
  krajiny v podzimním světle
  a netopýrů v zimním spánku

autorem e-knihy FOTOGRAFUJEME ROSTLINY A KVĚTINY  i článků o fotografování a historických objektivech

fanouškem staré fototechniky a stereofotografie

lektorem kursů fotografování

autorem „Fototaháků“ , populární edice naučných e-booků o fotografování

zakladatelem a správcem facebookových skupin "Fotografujeme dlouhými expozicemi - Long    Exposure Photography", "Starosklíčka CZ", "Software pro fotografy" a "Bazar historických fotoaparátů"- příznivcem značek Sony a Nikon

prošlapávačem zoraných a omoklých polí a hledačem zelených sklíček v nich…a příležitostným psavcem o tom všem...

V podzemí pevnosti Josefov

Fotit jsem začal někdy v patnácti letech starým měchovým aparátem Bessa na svitkový film ale víc jsem se fotografii věnoval až během studií na vysoké škole. Začal jsem fotografovat jak na černobílý kinofilm (filmu Svema 64 byly tehdy dostupné, levné a daly se vyvolávat doma), tak na barevé diapozitivy. Učil jsem se na fotoaparátech z bazarů, od Opemy II přes první zrcadlovku Zenit E, východoněmeckou Exu a dvouokou Flexaretu jsem přešel k Praktikám a později Pentaxu MG a ME-Super. Ty jako foto zápisník doplňoval kompaktní Olympus Mjú II. S Pentaxy (2 těla -inverze a barevný negativ, objektivy 28-80, 80-200 mm) jsem procestoval několik zemí východní Evropy, Balkán a Turecko.

V roce 2002 jsem začal pošilhávat po digitální fotografii a v dubnu 2003 koupil první digitální fotoaparát - kompakt Olympus C5050z.V květnu 2005 jsem si pořídil první digitální zrcadlovku – Nikon D70 se setovým objektivem 18-70mm, tu po roce vystřídal model D70s, k němu přibyla D100 a obě jsem později vyměnil za D300. Od jara 2013 jsem používal Nikon D7100 a jako zálohu a pohotový aparátek do ruky „bezzrcadlovku“ Nikon 1 V1 se sadou dvou setových zoomů a s redukcí pro použití klasických objektivů Nikkor s f-bajonetem. Původně jako záložní aparátek jsem přibral aps-c "bezzrcadlovku" Sony Nex-5. Což mne dovedlo vpočátku roku 2016 k rozhodnutí zásadně změnit značku a přejít na fullframe „bezzrcadlovky“ Sony A7 a A7R.

Atoll v -15 °CDlouhodobě spolupracuji s českým výrobcem špičkových fotografických filtrů VFFOTO (testování, recenze, odborné články).

Od konce roku 2022 jsem českým ambasadorem ATOLL, což je velmi originální a velice šikovné fotopříslušenství od Silence Corner. Otočná stativová patka pro fotoaparát vám dovolí pohodlně nastavit tělo na stativu do nejneuvěřitelnějších pozic.

Běžnou moderní fotovýbavu doplňují stará skla neboli starosklíčka - historické manuální objektivy z kinofilmové éry. Obvykle nedisponují perfektní digitální ostrostí ale vyvažují to osobitým charakterem kresby s nádechem nostalgie časů Zenitů a Praktik.

Za zajímavými náměty rád cestuji do různých koutů tuzemska či zahraničí. Dlouhodobě se věnuji dvěma svým projektům: volně rostoucím evropským orchidejím a zimujícím netopýrům.

Speciální oblastí mého zájmu je klasická stereofotografie.

Své zkušenosti předávám prostřednictvím workshopů, ale též individuálních kursů fotografování, nabídku a více informací najdete zde.

Historicky jsem fotíval musherské závody „Českou Kanadou“ a „Nonstop“. Ležet v mrazu na sněhu uprostřed zimní krajiny Novobystřicka a fotit psy z výšky jejich tlap je zajímavá zkušenost. Fotografie si můžete prohlédnout v sekci Reportáž, Mushing - závody psích spřežení .

hledat
×
Chci, abyste se na mém webu cítili jako doma. Kde všechno funguje jak má (k tomu slouží nutné technické cookies), ale nikdo vás nešpehuje a neobtěžuje. Proto nepoužívám žádná marketingová či analytická cookies.