Vítejte u mne na stránkách www.skorepa-photo.com.

Web aktuálně prochází celkem zásadní rekonstrukcí. Omluvte proto, prosím, dočasně nižší komfort při procházení a případnou potíž se špatně fungujícími odkazy.
Některé chybky se projeví a musí odchytávat až v ostrém provozu, snažím se, aby jich bylo co nejméně.

 

Jmenuji se Jiří Skořepa a pokud vás zajímá čemu se věnuji a co zde najdete, tedy:

Jsem fotograf

To, co pokládám za nejzajímavější, si můžete prohlédnout pod záložkou výběr fotografií , všechny snímky pak ve fotogalerii. Věnuji se ponejvíce fotografování přírody, občas krajině, stavbám nebo památkám. Mým nejoblíbenějším námětem jsou rostliny a květiny.
A pokud vás zaujala některá z mých fotografií a líbila by se vám ve vašem interiéru nebo se hodila pro jiný účel? Ozvěte se mi, rozumné domluvě se nebráním. Většina snímků mého archivu je dostatečně kvalitní i pro tisk větších rozměrů.

Jsem psavec a autor

Fotografujeme rostliny a květiny20 let zkušeností s fotografováním rostlin jsem shrnul v e-knize FOTOGRAFUJEME ROSTLINY A KVĚTINY, více si o ní můžete přečíst (a případně objednat) pod záložkou e-knihy a fototaháky v horním menu. Podle ohlasů od fotografů i botaniků se líbí.

Zdarma ke stažení nabízím autorskou edici FOTOTAHÁKY, e-knihy od fotografa pro fotografy. Více než 20 titulů najdete (překvapivě) v menu e-knih pod FOTOTAHÁKY.

Mé články najdete pohromadě v menu pod položkou „ČLÁNKY “.

Občas mne zaujme něco z fotovýbavy či pomůcek natolik, že se rozepíši a vznikne RECENZE.

 

ATOLL - stativová objímka pro tělo fotoaparátuJsem českým ambasadorem ATOLL

ATOLL je velmi originální a velice šikovné fotopříslušenství od Silence Corner. Otočná stativová patka pro fotoaparát vám dovolí pohodlně nastavit tělo na stativu do nejneuvěřitelnějších pozic.

 

Už jste tu byli dřív a zajímá vás co přibylo? Najdete pod záložkou NOVINKY

Bazar

Nejsem obchodník s fototechnikou, ale občas odprodávám nevyužívané vybavení - z mých ukončených projektů, po změně či upgrade výbavy.

Starosklíčka, historické manuální objektivy

Starosklíčka jsou záliba, které se věnuji ve volných chvílích. Historické objektivy z kinofilmové a předkinofilmové éry nejsou tak precizně ostré, ale zato mají svůj osobitý charakter. Snímky jimi pořízené si můžete prohlédnout v sekci „starosklicka.cz “.
Starosklíčkům a fotografování s nimi jsem věnoval i řadu článků, zkuste Historické fotografické objektivy neboli starosklíčka “ v článcích.

Stereofotografie

Slovo vonící vonící starými dobrými časy, kdy o svátcích pánové v elegantním obleku a dámy ve svátečních šatech chodili do kostela a odpoledne korzovat po promenádách…
Jestli vás stereofotografie zajímá i dnes (a je doopravdy kouzelná), zkuste položku Stereofotografie .

A pokud máte rádi jak stereofotografii, tak orchideje, můžete si v záložce orchidaceae.cz zcela zdarma stáhnout více než dvousetstránkovou e-knihu ORCHIDEJE VE STEREOFOTOGRAFII.

Srdce Gargána kursy a workshopy

Chcete se se mnou potkat naživo? Každý rok pořádám, v tuzemsku i zahraničí kursy a workshopy. Jak individuální, s termínem dle domluvy, tak skupinové s pevně daným termínem i programem. Nabídku najdete v horním menu jako Fotokursy.Jihočeské léto s masožravkami 2021 - fotoworkshop

hledat
×
Chci, abyste se na mém webu cítili jako doma. Kde všechno funguje jak má (k tomu slouží nutné technické cookies), ale nikdo vás nešpehuje a neobtěžuje. Proto nepoužívám žádná marketingová či analytická cookies.