Individuální kursy fotografování

Digitální fotoaparáty a zejména digitální zrcadlovky se díky výraznému snížení cen v poslední době dostávají do rukou stále většímu počtu zájemců.
Pro začínající i pokročilé fotografy nabízím možnost individuálních kursů fotografování. Bez nudné teorie, s maximálním důrazem na praktické fotografování v reálných podmínkách přírodních lokalit.

Mou referencí jsou pořízené fotografie v galeriích na www.skorepa-photo.com.

Proč se zajímat o tuto nabídku?

Hlavní výhodou je individuální přístup – oproti workshopům s 10 i více účastníky se celou dobu věnuji jediné osobě - vám.
Náplň kursu je připravena dle vašich potřeb a přání s důrazem na reálné fotografování v terénu, pokud je nutno znát teorii, probírá se na konkrétních příkladech při fotografování.
Je-li potřeba, poradím se základním nastavením fotopřístroje a vysvětlím nejdůležitější funkce.
Dozvíte se jakých chyb se při fotografování vyvarovat, nač si dávat pozor a jakými triky si fotografování usnadnit.
Naučíte se používat několik jednoduchých pomůcek které dramaticky vylepší pořízené fotografie.
Patříte-li mezi nadšence kteří se věnují fotografování se starými manuálními objektivy, lze individuální kurs věnovat praxi s historickými skly. Po domluvě jsem schopný některé z historických objektivů vzít i s sebou a zapůjčit k praktickému fotografování.

Rozsah kursu: 6-9 hodin reálného fotografování v terénu, termín po domluvě, obvykle sobota či neděle.

Cena kursu: 2 000 Kč.
V případě že mne osloví mezi sebou domluvená malá skupinka zájemců (do počtu nejvýše 4 osob), je cena 2 000,- Kč za prvého a 1 000 Kč za každého dalšího účastníka.

Kurs můžete věnovat i jako dárek, na vaše přání vyhotovím a zašlu dárkový certifikát.

Místo konání: Dle domluvy a ročního období. Výhodou lokalit na Táborsku, Pálavě nebo v Českém krasu je znalost místních podmínek nejen z hlediska výskytu zajímavých druhů ale též světelných a dalších poměrů tak aby výsledkem kursu pro vás byly zajímavé fotografie.

Příklady:

  • duben - hájová květena
  • květen - květena luk a mokřadů
  • červen – flóra rašelinišť a orchidejových luk
  • červenec – stepní lokality, letní houby
  • srpen – letní druhy hub, hmyz
  • září, říjen – podzimní druhy hub

Na přání lze kurs uspořádat i v okolí vašeho bydliště, detaily jsou věcí individuální domluvy.

Modrásek při západu slunce - CHKO Bílé KarpatyModrásek při západu slunce - CHKO Bílé Karpaty - Modrásek fotografovaný při západu slunce plně odcloněným starým manuálním objektivem Pancolar Electric 50/1,8 (Carl Zeiss Jena). CHKO Bílé Karpaty
Snímek pořízen 6.6.2014.

Filipendula ulmaria, tužebník jilmový - Táborsko.Filipendula ulmaria, tužebník jilmový - Táborsko. - Filipendula ulmaria, tužebník jilmový, květenství v ranním protisvětle při východu slunce. Fotografováno starým manuálním objektivem Industar-50-2 3,5/50. Táborsko.
Snímek pořízen 22.6.2014.

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
922111617
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Tento článek zatím nikdo nekomentoval.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace