individuální kursy

Digitální fotoaparáty, zejména digitální zrcadlovky a nově bezzrcadlovky, se díky výraznému snížování cen dostávají do rukou stále většímu počtu zájemců.
Pro začínající i pokročilé fotografy nabízím možnost individuálních kursů fotografování. Bez nudné teorie, s maximálním důrazem na praktické fotografování.
Mou referencí jsou vlastní fotografie v galeriích na www.skorepa-photo.com.

Proč se zajímat o tuto nabídku?

Hlavní výhodou je individuální přístup – oproti workshopům s 10 i více účastníky se celou dobu věnuji jediné osobě - vám.
Náplň kursu je připravena dle vašich potřeb a přání s důrazem na reálné fotografování v terénu, pokud je nutno znát teorii, probírá se na konkrétních příkladech při fotografování.
Je-li potřeba, poradím se základním nastavením fotopřístroje a vysvětlím nejdůležitější funkce.
Dozvíte se jakých chyb se při fotografování vyvarovat, nač si dávat pozor a jakými triky si fotografování usnadnit.
Naučíte se používat několik jednoduchých pomůcek které dramaticky vylepší pořízené fotografie.

Místo konání: Dle domluvy a ročního období tak aby výsledkem kursu byly nejen nové znalosti a dovednosti, ale abyste si z něho dovezli i zajímavé fotografie. Na přání lze kurs uspořádat i v okolí vašeho bydliště, detaily jsou věcí individuální domluvy.

 

Aktuální nabídka individuálních kursů:

Fotografování rostlin a květin

Výběr objektivů, ohnisková vzdálenost, využívání světla, pavučin a rosy. V kterou denní dobu rostliny nejlépe fotit. Jak si poradit s ostrým poledním sluncem a s větrem. Drobné pomůcky pro velká vylepšení fotek: Odrazné desky, difuzory, fotodeštníky.

Orchis papilionacea, vstavač motýlovitý - Pancolar Electric 50/1,8 - Gargáno, Italy Orchis militaris, vstavač vojenský - Bílé Karpaty Meyer-Optik Gorlitz Primoplan 58/1,9

 Fotofiltry od A do Z

Teorie, ale hlavně praktické fotografování s filtry. Druhy fotofiltrů, přínos ve specifických situacích. Polarizační filtr - kdy ano, kdy ne, zásady správného používání. Neutrální šedé (ND) filtry - jaký zvolit podle účelu, jak pracovat s barevným posunem a správně stanovit expozici. Přechodové filtry - proč, kdy, jak a který použít. UV filtr. Speciální filtry: Didymiový, skylight, IR, barevné filtry pro černobílou fotografii.

Vodopád na Satině - Malenovice, Beskydy

 Fotografování dlouhými expozicemi

Rady, tipy a triky, ale hlavně praktické fotografování dlouhými expozicemi. Jak nastavit fotoaparát, zvolit kompozici, zaostření a délku expozice. Krajinářské neutrální šedé (ND) filtry - jaký zvolit, jak pracovat s barevným posunem a jak zaostřit i se silným filtrem. Čím docílit efektně rozmazanou mlhu a oblačné pásy mraků. Nezbytné pomůcky: Stativ, kabelová spoušť, sluneční clona.

Podvečerní zámek Hluboká - Hluboká nad Vltavu

 Noční město

Speciální, 4-5 hodin dlouhý individuální kurs, zaměřený na podvečerní a večerní fotografování v ulicích a uličkách města. Vhodné a méně vhodné objektivy, práce s filtry a s vyvážením bílé. Problematika fotografování při kombinaci různých světelných zdrojů. Jak nastavit fotoaparát, zvolit kompozici, zaostření a délku expozice. Nezbytné pomůcky: Stativ, kabelová spoušť. Zpracování fotografií, problematika převodu do černobílé škály.

Kurs začíná v odpoledních hodinách teorií a praktickým nácvikem fotografování, hledání motivů a jejich ztvárněním. Druhá část o "zlaté" a "modré" hodince je věnována praktickému užití nacvičených postupů. Zakončení přibližně 1,5 hodiny po západu slunce.

Večerní Horní brána - Pelhřimov, Vysočina Večerní Solní ulice - Pelhřimov, Vysočina Večerní Horní brána - Pelhřimov, Vysočina Večerní Solní ulice - Pelhřimov, Vysočina Večerní Masarykovo náměstí - Pelhřimov, Vysočina

 Stereofotografie jednoduše a prakticky od A(parátu) do Z(obrazení)

Klasická prostorová fotografie na bázi dvojice snímků pořízených ze dvou pozic pro plastický dojem při prohlížení. Historie stereofotografie, vhodná technika pro snímání a zobrazení. Stereoskopická báze, kompozice, metody pořizování stereosnímků. Požadavky na technickou kvalitu. Náhled v terénu. Zpracování stereofotografií, software, vytvoření finální stereokarty. Metody prohlížení.

Spermophilus citellus, sysel obecný - stereo karta

 ​Historické manuální objektivy v praxi

Ryze prakticky zaměřený kurs pro zájemce o fotografování historickými manuálními objektivy. Vyzkoušíte si fotografování minimálně s deseti známými i méně známými objektivy včetně legendárního Primoplanu a Trioplanu, Heliosu, Jupiteru, Pancolaru a dalších sklíček ruské, německé i japonské provenience. Buď s vaší vlastní fototechnikou anebo vám pro kurs zapůjčím vhodný fotoaparát, stativ, spoušť a patřičné adaptéry.

Berolina-Westromat 35/2,8 - Rybova Lhota, Táborsko Podzimní nálada...    (park Konopiště) Filipendula ulmaria, tužebník jilmový - Táborsko. Pavučina -Táborsko Epipactis palustris, kruštík bahenní - Klatovsko

 Individuální kurs můžete věnovat i jako dárek, na vaše přání vyhotovím a zašlu dárkový certifikát.

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
2014161312
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Tento článek zatím nikdo nekomentoval.
hledat
×
Chci, abyste se na mém webu cítili jako doma. Kde všechno funguje jak má (k tomu slouží nutné technické cookies), ale nikdo vás nešpehuje a neobtěžuje. Proto nepoužívám žádná marketingová či analytická cookies.