Jak čaruje podzimní les

Fotografický workshop z řady „Fototajemství kousek za humny“.

Někdy si myslíme, že za dobrou fotografií je nutné cestovat někam do dáli. Že blízko kolem nás nezbyla už ani jediná neokoukaná fotolokace, ani jediné místo, které by stálo za pozornost, natož za snímek.
Jaká rozkoš, když se takto mýlíme. Světlo, kompozice, barvy a náznaky... nejen že jsou teď a tady s námi, ale jsou i tím nejbližším, co na své objevení čeká...

Případná podobnost s úvodním textem z „Most přes Navždy“ Richarda Davida Bacha je, jak jinak, zcela a čistě náhodná ;-)

Termín: 11. října 2020, 8-18 hodin

Geastrum sp., hvězdovka - TáborskoJak čaruje podzimní les

Místo: Lesy v okolí Pelhřimova a na svazích stříbronosného Křemešníku

Náplň workshopu:
Jak vykouzlit neobyčejné fotografie „obyčejného“ lesa. Naučíme se jak nacházet zajímavé fotografické motivy s využitím mechu, balvanů, rosy, pavučin, mlhy, hry světla a stínů... A s pomocí fotografových staro i novosklíček, odrazky, či fotodeštníku.
Bude-li zájem, můžeme program doplnit o praktický minikurs stereoskopické fotografie.

Pro koho je workshop určený?
Pro všechny zájemce o fotografování podzimní přírody, začátečníky i pokročilé.

Potřebné vybavení:
Fotoaparát - zrcadlovka nebo bezzrcadlovka, stativ, dálková spoušť, odrazná destička, může být i improvizovaná z rozloženého kartonu od mléka. Dostatek místa na paměťové kartě a plně nabité baterie. Pokud máte fotografický polarizační a Night Sky filtr, přibalte je také.
Podle aktuálních nařízení případně rouška nebo respirátor (ale budeme se pohybovat venku v přírodě a dodržovat rozestupy).
Oblečení do přírody přiměřené počasí, vhodná obuv, doporučený je i kus karimatky nebo nepromokavé látky; i lesní hrabanka či bukové listí pod koleny může být nepříjemně mokré a studené.
Svačinu a pití. Skutečně budeme celý den v terénu a louskat bukvice je sice možné, ale výtěžnost příliš malá a hladového fotografa nenasytí.

Počet účastníků: Maximálně 8

Kursovné: 870 Kč, pro členy Klubu VFFOTO 800 Kč
V případě účasti na obou jednodenních workshopech 10.-11. 10. 2020 je kursovné 1200 Kč dohromady za oba dny

Pavučina - Táborsko

     

Lžičkovec šiškový (Auriscalpium vulgare) - Hrazany

     

Vrškámen u Petrovic, Příbramsko

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
2120131314
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Tento článek zatím nikdo nekomentoval.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace