Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
11821226
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Stanislav
Dobrý den, máte prosím zkušenosti s redukcí Exakta - Sony E od K&F Concept?
Jdou použít i objektivy s přidanou poloautomatickou clonou (či "zobáčkem", nevím jak se tomu odborně říká). Například redukce na Canon EOS znemožňuje použití těchto objektivů.

Děkuji
Zdravím,
osobně mám v této verzi několik Exa objektivů a používám bez potíží. Ale clona se aretuje stlačením a pootočením přímo na držáčku na objektivu.
Pavel Mynář
Dobrý den mám Sony A 6000 koupil jsem tento objektiv SIGMA AF 75-300mm DL MACRO F1 a tento adaptér adaptéru pro objektivy Sony Alpha Minolta AF A do Sony E-mount NEX-3 NEX-5N https://prnt.sc/qom421 po sppojení nejde nastavit clona . Můžete nějak poradit ?
Jiří Skořepa
Dopbrý den Pavle,
v tomto bohužel neporadím, nemám žádnou vlastní zkušenost ani s uvedeným sklíčkem, ani s tímto adaptérem. A nemám ve zvyku jen papouškovat něco kdesi vyčtené.
Zkuste dotaz položit v některém internetovém starosklíčkářském diskuzním fóru.
peter
Dobrý deň. Pre použitie starých slíčiek je veľmi dobrá porovnávacia tabuľka, z článku o st. sklách myslím z r. 2014. Výborná. Ďakujem. Starých skiel mám cca päťdesiat. Ani sám neviem. Vyrobil som množstvo redukcií, niektoré doslova po desatinách. Najspokojnejší som s Psix a exa. Aj tam niekedy laborujem. Ale zaujala ma poznámka o pentagone, asi treba prepočítať crop. Mne to vyšlo z FF na Psix 0,51. Potom z APSC Nikon 1,5+0,51. Ak sa mýlim, oprav ma. Ešte raz ďakujem za výborné články o starých, mňa unesených sklíčkach. Peter.
Dalibor
Perfektní, v mnohém pro mne poučné! Dík za článek.
Hanka
Zdravím,
mám dotaz ohledně nastavení sony a6000 při použití objektivu se závitem M42 (třeba konkrétně RICOH 50mm 1,7f).
Mám tu nejjednoduší redukci, která může být, hliníkový kroužek na jedné straně E-mount na druhé závit pro M42, stejně tak to mám pro Nikon-D5000 (redukce nikon x m42). Na Nikonu funguje objektiv bezvadně. Ale na a6000 po nasazení objektivu se mi nedaří nikam zaostřit, stále mám rozmazaný obraz. Foťák je nastaven dle návodu výše. Je nějaké omezení u některých objektivu, že je nelze použít na bezrcadlovky? nebo mám jen někde něco špatně nastavené? Kde co?
+ focení bez objektivu? cože? jak?
bohužel se mi nikde nedaří najít podrobnosti.

děkuji zda rady, s pozdravem H.-
Jiří Skořepa
Zdravím Hanko,

zkusil bych v prvé řadě jiný adaptér M42/E-mount. Některé z Asie nemusí být délkou zcela přesné a pak to dělává potíž při ostření.
ruhá možnost je, že máte tenký adaptér M42/E-mount ...ale ten se používá v kombinaci s makroměchem nebo mezikroužky a se samotným rozumně nezaostříte.
Ad focení bez objektivu: Musíte v Sony menu najít a povolit tuhle volbu, obvykle bývá formulovaná jako Uvolnění bez objektivu.

Přeji ať se adaptace podaří.
Michal
Dobrý den, díky za tento článek a hned jdu také prosit o radu. Mám pentacon 50, helios 44-2 a brzy dojde pancolar, ovšem doteď jsem nebyl schopen zaostřit dál než na dva metry. Nyní s novým tělem Sony A6000 chci fotit ideálně i na nekonečno, poradíte mi jakou redukci pořídit? Děkuji!
Libor S.
Dobrý den. Chtěl bych se Vás zeptat, jestli existuje redukce mezi bajonetem Sony A a bajonenetm Sony E. Přešel jsem na řadu A7 a zbyla mi ještě jedna Minoltí 50mm a přijde mi zbytečné kupovat LA-EA. Jde mi čistě o manuální ostření. Děkuji za případnou odpověď. Libor S.
Jiří Skořepa
Zdravím Libore,
bohužel s bajonetem Sony A a jeho adaptací na Sony E nemám žádnou osobní zkušenost.
×
Chci, abyste se na mém webu cítili jako doma. Kde všechno funguje jak má (k tomu slouží nutné technické cookies ), ale nikdo vás nešpehuje a neobtěžuje. Proto nepoužívám žádná matketingová či analytická cookies.